Alumol™

Alumol™ – oleje do ciągnienia prętów z czystego aluminium oraz stopów aluminium.

Alumol™ to gama wysokiej jakości środków smarnych opracowanych specjalnie do ciągnienia drutów z aluminium oraz stopów aluminium. Wszystkie produkty serii Alumol™ zawierają zoptymalizowaną kombinację naturalnych i syntetycznych dodatków smarnych.  Dzięki wysokiemu powinowactwu z aluminium uzyskano wyjątkową wytrzymałość powłoki smarnej w celu zapewnienia doskonałego wykończenia powierzchni i okresu użyteczności ciągadeł. Wykorzystanie bazy o wysokiej czystości oraz antyoksydantów w najnowszej technologii minimalizuje rozkład cieplny i istotnie wydłuża okres użyteczności produktu. Ponadto, wszystkie produkty Alumol™ posiadają zdolność absorbcji niewielkich ilości wody – co zapobiega takim problemom jak zrywanie drutu i zarysowania powierzchni, które najczęściej powodowane są właśnie obecnością wody.

Praktyczne doświadczenie wykazało, że maksymalny efekt smarów ciągarniczych Alumol™ można uzyskać w połączeniu z dodatkiem VRX oraz systemem filtracji odśrodkowej Filtermet. Użyte jednocześnie produkty te zapewniają wydłużony okres użyteczności, zmniejszają koszty i zwiększają produktywność.

Cechy i korzyści

  • Zapewnia optymalne smarowanie krawędziowe chroniące matryce i zapewniające wyjątkowe wykończenie powierzchni ciągnionego drutu.
  • Doskonała odporność na rozpad cieplny przedłużająca okres użyteczności.
  • Niska lepkość wspiera separację cząstek aluminium oraz pompowalność.
  • Zdolność absorbcji pewnej ilości wilgoci bez pogorszenia sprawności smarowania.
  • Współpracuje doskonale zarówno z odśrodkowym systemem czyszczenia FILTERMET jak i z Alumol™ VRX w celu dalszego wydłużenia okresu użyteczności i maksymalizacji sprawności, zapewniając jednocześnie znaczne oszczędności kosztów.