O nas

Firma METALUBE® została założona w 1989 roku przez dyrektora zarządzającego, Davida Lee. Siedziba firmy znajduje się w Irlam, koło Manchesteru w Anglii. Znajduje się tam zakład produkcyjny wraz z nowoczesnym laboratorium.

Dzisiaj, firma METALUBE® jest producentem specjalistycznych środków smarnych. Początek działalności to stworzenie produktów do ciągnienia drutu i rur z metali nieżelaznych. Nasze flagowe produkty z serii Lubricool™, Alumol™, i Tubol™ są nadal kluczową częścią biznesu. Seria smarów OCG™ do linii napowietrznych jest najnowsza linią biznesową, wraz ze środkami do obróbki metalu.

Środki smarne METALUBE® są opracowywane i produkowane w zakładzie w Manchesterze przez wysoko wykwalifikowany zespół chemików i specjalistów ds. mieszanek. Oprócz bogatego asortymentu produktów podstawowych, mamy to szczęście, że nasi chemicy mogą wyprodukować specjalne rozwiązania smarne dla bardzo nietypowych zastosowań. Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu zaawansowanych, wysokiej jakości smarów przemysłowych w powiązaniu z krótkim czasem realizacji zamówienia i elastycznością produkcji zapewniają nam unikalną pozycję na rynku.

W naszej opinii METALUBE® posiada więcej zdolnych specjalistów w swoim podstawowym sektorze biznesowym niż którykolwiek z konkurentów. Możemy dzięki temu zapewnić wysokiej jakości wsparcie posprzedażowe, współpracując z klientami nad osiągnięciem najwyższej możliwej wydajności i skuteczności całego naszego asortymentu produktów.

Mimo, że METALUBE® ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, eksportuje on 95% swojej produkcji do 80 krajów na całym świecie. Wsparciem dalszego rozwoju sieci dystybutorów i użytkowników końcowych METALUBE® są biura sprzedaży w Szanghaju i Dong Guang w Chinach oraz w Bombaju w Indiach. Wraz ze wzrostem bazy klientów pragniemy rozwijać swoją obecność na innych rynkach międzynarodowych.